Site rengi

Tasarım

ALTIN 529,09
DOLAR 9,2213
EURO 10,7519
BIST 1.433
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18 °C
Parçalı Bulutlu

Festival Finalistleri Belirlendi!

16.10.2020
A+
A-

2. Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali Yarışması finalist filmler belirlendi.

Festival Finalistleri Belirlendi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (Kudaka), Medeniyet Sanat ve Turizm Derneği, Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneğinin destekleriyle bu yıl ikincisi düzenlenen festivalde, toplam 338 başvuru içerisinden 24 film ön elemeyi geçerek finale kaldı. Finale 19 yerli, İran’dan 4 ve Kırgızistan’dan bir olmak üzere 24 eser mücadele edecek.

Türkiye’den ve dünyadan kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel kategorilerde finalist olan 24 filmin yarışacağı festivalde öncelikle dezavantajlı gruplara ulaşılacak. Festival, Gezen Sinema Tırı ile Kovid-19 salgınından en çok etkilenen sağlık çalışanları, eğitim çalışanları, güvenlik görevlileri ve çocuklarla buluşturularak finalist filmlerin gösterimleri yapılacak.

Birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin lira para ödülü verilecek festivalde açıklanan finalist filmler şöyle:

Mahallenin Bazı Kedileri– Emre Sefer,  Yaşlı Adam ve Tren- Ege Karakurt,  Ashegh (Sevgili)-Mohammad Soraya, Javandeh (Kemirgen)- Navid SOLATİ, Poshte Panjerh ha (Camların Arkasında)- Mahdi IRAVANİ, Şeker Gıda- Ferman NARİN, İnsan Sanır- Ercan Selim ÖNGÖZ, Hello Afrika, Yağmur Olup Şehre Düşüyorum-Kasım ÖRDEK, Lekesiz- Mehmet Oğuz YILDIRIM, Çamaşır Suyu- Büşra BÜLBÜL, Тогуздан Кийин Эгиз (Dokuzdan Sonra İkiz)-  Lunara CEENBEKOVA, Ronaldo- Raşit ALGÜL, İnşaattaki- Doğan BELGE, Krampon- Abdullah ŞAHİN, Meryem Ana- Mustafa GÜRBÜZ, Oyuncakçı Saklı Yadigarlar-  Yağmur KARTAL, Bu Da Mı Gol Değil?- Feyzi BARAN & Kamil KAHRAMAN, İklim Değişimi- Yasemin DEMİRCİ, Aşk, Ölüm ve Domatesler- Balahan GÜREL, Dönüşüm- İsmail KURT, Salmandan (Yaşlılar)- DParisa Sedaei-AZAR, Ramin FARZANEH, Le Périple d’Abélla (Abella’nın Yolculuğu- Enis MANAZ, Muharrem Bey İçin Güzel Bir Gün- Özkan SAĞIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.