Site rengi

Tasarım

ALTIN 965,28
DOLAR 16,1920
EURO 17,4658
BIST 2.438,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29 °C
Açık

10 bin gönüllü göreve hazır

16.11.2020
A+
A-

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı Türk gençliğini denizlerdeki haklarımızı müdafaa mevziisinde birleştirmek, Mavi Vatan bilincini tüm Türkiye’ye yaymak için “Mavi Vatan” Kampanyası başlattı.

Kampanyanın en önemli ayağını Mavi Vatan Gönüllüleri oluşturuyor. TGB üyeleri şehir merkezlerinde açtıkları stantlarda herkesi Mavi Vatan için gönüllü olmaya davet ediyor. Sokak sokak, kapı kapı gezerek gönüllü çağrısında bulunan TGB’liler iki hafta içinde 81 ilden 10 bini aşkın gönüllüye ulaştı.

Kampanyaya toplumun önde gelen isimlerinden, ‘Mavi Vatan’ın isim babası Cem Gürdeniz’in de içinde olduğu amirallerimizden destek geldi.

‘GENÇLERİMİZ  FARKINDA’

Emekli Koramiral Kadir Sağdıç: Türkiye coğrafyasıyla dünyada nasip olmayacak güzelliklere sahip. Jeostratejik konumu ve 3 kıtanın geçiş yolları üzerinde ve sadece koordinatlar olarak değil iklimsel olarak da muazzam avantajlara sahip bir ülke. 10 bin gencimiz mükemmel bir şekilde Mavi Vatan bilincini farketmişler. Sizlerden ve gelecek nesillerden umutluyum. Bu gönüllü çalışması çığ gibi büyüyecektir. Gençlerimiz bunun öncüsüdür.

MAVİ VATAN İDEALİNE KATKI

Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz: Mavi Vatan, 21. yüzyılda Türkiye’nin yeni Misak-ı Millisidir, mavi uygarlıkta denizcileşmesinin lokomotif bir sembolüdür. TGB, Mavi Vatan idealine, vizyonuma çok büyük katkı sağlamaktadır. Özellikle Anadolu’da yaygınlaşması ve sahip çıkılması için yaptığı katkılar tarihteki yerini almıştır. Önümüzdeki dönem zor bir dönemdir. Türkiye’nin Mavi Vatan’dan uzaklaştırılması için her türlü baskı yapılacaktır. Türkiye buna direnmek zorundadır. Gelecek kuşakların savunma, güvenlik, refah ve mutluluğu içim Mavi Vatan mutlaka korunmalıdır. TGB’yi bu tarihi sorumluluk ve görev bilincinden ötürü tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum ve Türk milleti adına da takdirlerimi sunuyorum.

‘GURUR VE UMUT VERİCİ’

Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı: Türk gençliğinin mavi vatana sahip çıkması son derece gurur ve umut vericidir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyük devlet olması için denizlerine sahip olması vazgeçilmez bir şarttır. Türk gençliğinin bu konudaki sahiplenme duygusu ve faaliyetleri her türlü takdirin üzerindedir. Türk gençliği Türkiye’nin denizlerine sahip çıktıkça Türk devleti de çok daha güçlü olacak, dünya barış, istikrar ve güvenliğine büyük katkıda bulunacaktır. Bu minvalde TGB’nin yaptığı çalışmaları takdirle izliyor ve destekliyorum.

‘VAZGEÇİLMEZ EGEMENLİĞİMİZ’

Emekli Tuğgeneral Fahri Erenel: Mavi Vatan, Misak-ı Milli’nin denizlerimizdeki uzantısıdır. Denizlerimizdeki hak ve menfaatlerimizi korumanın sınırlarıdır Mavi Vatan. Sadece karada ve havada değil denizlerimizde de güçlü olmamızın gereğidir Mavi Vatan. Denizlerimizde önümüze çıkarılmak istenen engelleri aşmanın yoludur Mavi Vatan. Vazgeçilmez egemenliğimizdir Mavi Vatan.

‘ALINTERİNİ AKITAN GENÇLERİMİZİN ARKASINDAYIZ’

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay: Türkiye Gençlik Birliği kurulduğu günden bu yana hep sorumlu davrandı. Gençlerimizin Mavi Vatan çalışmasını kutluyorum, Türkiye’nin geleceği için çok değerli çalışmalar yapıyorlar. Mavi Vatanımıza gencinden yaşlısına, işçisinden köylüsüne kadar Türk Milleti’nin tümünün destek vereceğinden hiç şüphem yok. Alın terlerini Mavi Vatan için akıtan gençlerimizin arkasındayız.

‘TGB GÖREVİ ALDI’

CKD Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür: TGB görevi aldı! Yurdun dört bir yanında gençliğin Mavi Vatanımızın önemini kavraması için harekete geçtiler. İl, ilçe geziyorlar, gençleri Mavi Vatan Gönüllüsü yapıyorlar. Bugün, vatan için yüreği çarpan herkes gençtir! TGB’nin kampanyasına hepimiz destek veriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.